شماخبر شماخبر شما خبر شما خبر

ترامپ: کنار «بن سلمان» می‎مانم

رئیس جمهور آمریکا می‌‏گوید علیرغم باور سنا به دخالت ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی، به حمایت از وی ادامه می‎دهد چرا که عربستان متحد خوبی برای آمریکاست.

افزایش ۲۱ درصدی قتل زنان در آمریکا

پایگاه سی بی اس نیوز در گزارشی به موضوع قتل زنان در آمریکا پرداخته و نوشته که قتل زنان در این کشور روند صعودی به خود گرفته است. 

حقوق بشر و طبل تو خالی مدعیان غربی

روز جهانی حقوق بشر فرصت خوبی است تا با یادآوری جدید ترین مصادیق نقض علنی و بی شرمانه حقوق بشر در غرب، توسط مدعیان آن، تلنگری به ضمیرهای بیدار زده باشیم.

استفاده از منافقین در سرکوب مردم فرانسه

کنوانسیون سی اف تی برای جلوگیری از حمایت مالی از تروریسم است، این کنوانسیون کجای عملیات های تروریستی در ایران قرار دارد؟

صلح یمن، آلترناتیو قتل خاشقجی

چندروزی است که مذاکرات صلح یمن پس از دو سال توقف، بار دیگر در شهر «استکهلم» سوئد با حضور هیأت‌هایی از طرف‌های یمنی از سر گرفته شده است. اما عربستان و آمریکا در پشت پرده ی این مذاکرات چه اهدافی را در دستور کار دارند؟

وساطت روسیه برای توافق ایران و عربستان

به گفته نمایندگان در اوپک، این توافق نهایی یک سوپرایز است و ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

"راه طولانی آزادی"

امروز سالمرگ نلسون ماندلاست و به همین مناسبت برآن شدیم تا چند خطی از او و پندارش بنویسیم.

از کلاه های سرخ تا جلیقه های زرد

دیروز سومین شنبه ای بود که فرانسه، میزبان معترضانی با جیلقه های زرد در پایتخت خود بود. حتما اسم جلیقه زردها را شنیده اید. همان هایی که با یک اعتراض ساده، خط بطلانی روی همه ی ادعای حقوق بشری اروپا نشینان کشیدند.

تلاش دو مقام کابینه ترامپ، برای تبرئه کردن رژیم عربستان سعودی در ماجرای قتل جمال خاشقچی

دو عضو ارشد دولت آمریکا، در نشست غیرعلنی مجلس سنای آمریکا از روابط گرم با رژیم سعودی دفاع کردند، اما نتوانستند نمایندگان را قانع کنند.

خطبه جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا جاری می شود؟

بر خلاف تحلیل برخی از کارشناسان، خروج انگلیس باعث تضعیف و حتی مرگ بریتانیا نمی شود.

ثبات اسرائیل به عربستان چه ربطی دارد؟

نسبت میان عربستان و اسرائیل چیست؟ آیا این دو که به ظاهر در تضاد هم هستند، می توانند برای یکدیگر مفید هم باشند؟

محمد بن سلمان به لحاظ سیاسی به پایان راه رسیده است

خالد بن فرحان آل سعود در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین از تلاش‌ها در عربستان برای برکناری محمد بن سلمان از ولایتعهدی این کشور خبر داد.

وقتی کارد به استخوان می رسد

به نظر می رسد به اندازه کافی از رهبران احمق سعودی، عواید مالی نصیب غربی ها شده باشد. به رسم معروف حذف مهره های سوخته هم که شده وقت آن رسیده است تا شاهد پایان کار جوان افسارگریخته ی خاندان سعودی باشیم.

تلاش عربستان برای پاک کردن رد پای بن سلمان در قتل خاشقجی/ پرونده خاشقجی به کجا می‎رسد؟

پایگاه نشریه العربی در گزارشی به تصمیم عربستان مبنی بر اعدام ۵ نفر از مظنونین قتل جمال خاشقجی پرداخته است.