شماخبر شماخبر شما خبر شما خبر

همه ایران یک‌صدا برای آزادی "مرضیه هاشمی"

مطالبه ی همه ایرانیان آزادی بدون قید و شرط و سریع خانم مرضیه هاشمی از بازدداشت آمریکای جنایتکار است.

دست آوردهای جدید ارتش علمی سازمان انرژی اتمی

یکی از شخصیت هایی که در طول مدت عمر جمهوری اسلامی، بدون وقفه مدافع هسته ای شدن ایران بوده است و از هیچ تلاشی برای این مهم فروگذار نکرده است شخص مقام معظم رهبری است. همیشه اتفاقات خوب هسته ای ایران به دستور و با حمایت مستقیم رهبر معظم انقلاب و به دست مهندسین و دانشمندان خدوم و مظلوم هسته ای تا به امروز میسر شده است.

دانش آموزان گرسنه انگلیسی از سطل آشغال غذا می‌خورند

پر واضح است که رسانه های دشمن سعی دارند تا شرایط اقتصادی در ایران را وخیم جلوه دهند اما آیا آنگونه است که آنها می گویند؟

گرسنگی مردم یمن با مشارکت برنامه جهانی غذا

مردم یمن 4 سال است که زیر موجی از حملات نظامی عربستان و ائتلاف همراه او مقاومت می‌کند.

کوچ نیروهای آمریکایی از سوریه به عراق

آمریکایی ها خروج نیروهای خود را از سوریه آغاز کرده اند اما از منطقه خارج نخواهد شد.

آغازی بر پایان یک میهمانی طولانی

سفر یواشکی ترامپ به عراق حواشی زیاد و واکنش های فراوانی را در پی داشت که همه ی آن ها احتمالا به این خواهد انجامید که دیگر رئیس جمهوری از آمریکا با این شکل زننده وارد کشوری نشود و دیگر اینکه کم کم بساط میهمانی طولانی مدت نظامیان آمریکا در خاک عراق به پایان برسد.

ترامپ: کنار «بن سلمان» می‎مانم

رئیس جمهور آمریکا می‌‏گوید علیرغم باور سنا به دخالت ولیعهد سعودی در قتل خاشقجی، به حمایت از وی ادامه می‎دهد چرا که عربستان متحد خوبی برای آمریکاست.

افزایش ۲۱ درصدی قتل زنان در آمریکا

پایگاه سی بی اس نیوز در گزارشی به موضوع قتل زنان در آمریکا پرداخته و نوشته که قتل زنان در این کشور روند صعودی به خود گرفته است. 

حقوق بشر و طبل تو خالی مدعیان غربی

روز جهانی حقوق بشر فرصت خوبی است تا با یادآوری جدید ترین مصادیق نقض علنی و بی شرمانه حقوق بشر در غرب، توسط مدعیان آن، تلنگری به ضمیرهای بیدار زده باشیم.

استفاده از منافقین در سرکوب مردم فرانسه

کنوانسیون سی اف تی برای جلوگیری از حمایت مالی از تروریسم است، این کنوانسیون کجای عملیات های تروریستی در ایران قرار دارد؟

صلح یمن، آلترناتیو قتل خاشقجی

چندروزی است که مذاکرات صلح یمن پس از دو سال توقف، بار دیگر در شهر «استکهلم» سوئد با حضور هیأت‌هایی از طرف‌های یمنی از سر گرفته شده است. اما عربستان و آمریکا در پشت پرده ی این مذاکرات چه اهدافی را در دستور کار دارند؟

وساطت روسیه برای توافق ایران و عربستان

به گفته نمایندگان در اوپک، این توافق نهایی یک سوپرایز است و ایران برنده این مذاکرات پرمنازعه بود زیرا گفته می شود معافیت از کاهش تولید را دریافت کرده است.

"راه طولانی آزادی"

امروز سالمرگ نلسون ماندلاست و به همین مناسبت برآن شدیم تا چند خطی از او و پندارش بنویسیم.

از کلاه های سرخ تا جلیقه های زرد

دیروز سومین شنبه ای بود که فرانسه، میزبان معترضانی با جیلقه های زرد در پایتخت خود بود. حتما اسم جلیقه زردها را شنیده اید. همان هایی که با یک اعتراض ساده، خط بطلانی روی همه ی ادعای حقوق بشری اروپا نشینان کشیدند.